Kategorie: Články

Junioři - 1.liga 27.10.2018

Do Lípy přijel silný Havlíčkův Brod

LOKO - Havl.Brod 3 : 0 (16,23,24 ) a  1 : 3 (-21,19,-22,-21)

 

  TAK  I  NA  FAVORITY  DOŠLO ! 

       Přijel k nám pátý tým naší skupiny. Obě utkání byla velice vyrovnaná a rozhodovaly  zejména koncovky setů.

     Hráli jsme v té nejsilnější možné sestavě, přesto jsme utrpěli první porážku. Již první dopolední zápas naznačoval jak těžký boj to bude po pauze odpoledne ve druhém zápase. Na hráčích soupeře bylo vidět, že se dopoledne rozkoukávali a postupně se rozehráli k výbornému výkonu. Třetí a čtvrtý set odpoledne jsme do 15-ti bodů vedli a potom nás soupeř jasně přehrál. Odešli jsme zejména na bloku. Rozhodovala obrana a zde nás soupeř jasně svojí bojovností předčil. Od trenérů soupeře jsme zjistili, že se konečně sešli v nejlepší sestavě. Tři chlapci z jejich  základní sestavy hrají ještě extraligu juniorů za Velké Meziříčí a jeden z nich ten nejlepší hraje  i první ligu za chlapy. Ten nás zejména v posledním čtvrtém setu porazil. Nenašli jsme na něho obranu. Byl skvěle sehrán se svým nahrávačem. Hra na náhře nám vázla a nejvíce na to doplatil smečař Míla Ponocný, který se tentokrát moc neprosadil. Byli jsme velice potěšeni, se na nás přišel dopoledne podívat trenér „A“ mužstva Jan Javůrek.                                                               

Sestava :  Beneš M., Rataj J., Ryšavý V., Kysela T., Ponocný M., Hulínský O., Hůla David, střídal : Eisenberger M., na lavičce byli připraveni Matoušek D. a Brázda J.,                                                  

Trenéři  :  Linhart Jaroslav, Vlasák Josef,

     Jaké bylo moje překvapení, když jsem se doma podíval na ČVS soutěže a zjistil jsem, že vedeme naší skupinu. Ústí n./L., které do té doby neprohrálo a ztratilo jen 3 sety. Prohrálo s dosud čtvrtými Benátkami n./J. 3 : 1 a 3 : 0. Z Těchto zápasových obratů a překvapení je jasné, že bude záležet na tom jak se která družstva sejdou v nejlepších sestavách. Hodně chlapců hraje i vyšší juniorské a mužské soutěže. Dne 10.11. násčekají Benátky nad Jizerou na jejich domácí půdě. Pojedeme tam zcela jistě bez Martina Beneše a Jakuba Rataje. Vypadá to, že nepojede ani smečař Míla Ponocný, který bude muset pomáhat chlapům z  Mnichova Hradiště v krajském přeboru. Tak, že alespoň na pár dní povedeme naší skupinu.

    TABULKA :  1.  Lokomotiva Česká Lípa     22 :   7          21 bodů                                          

                        2.  Volejbal Kolín                               20 :   7              18 bodů

                        3.  Ústí nad Labem                           19 :    9              18 bodů

                        4. Benátky nad Jizerou                    18 : 10              16 bodů

                        5. Jiskra Havlíčkův Brod                  14 : 15              11 bodů      atd.     

 

článek napsal : Josef Vlasák

Sdílej

print Formát pro tisk