Kategorie: Články

Muži II.liga - 10.2.2018

Třetí Plzeň jsme dvakrát přehráli

Česká Lípa - Plzeň 3:0 ( 19,20,18) a 3:1 (18,12,-24,19)

Sobotní zápas proti Plzni, která momentálně okupuje třetí příčku v tabulce sliboval velmi zajímavou a napínavou podívanou, ale vývoj utkání tomu nakonec úplně neodpovídal.

V prvním zápase mužstvo České lípy porazilo soupeře velmi rychle v poměru 3:0 (19,20,18) a jednoznačnost tohoto utkání snad nejlépe reprezentuje naprosto nevídaná série blokaře Šicha na podání, který strávil na podání celkem 13 bodů v řadě a pravděpodobně tak zařídil nový rekord v novodobé historii volejbalu v České lípě. Jakkoli servis nepatří většinou k jeho nejsilnějším stránkám hry, tak nyní dokázal, že je silný i v této činnosti a s mírnou nadsázkou se dá říci, že soupeře doháněl až k slzám.

Druhý zápas začal jako vlastně vždy po vydatném obědě v Merkuru respektive v Číně a domácí mužstvo nastoupilo proti již mírně deprimovanému družstvu Plzně a rychle si vybojovalo poměrně značný náskok a první dva sety vyhrálo v poměru 25:18 a 25:12. V obou setech opět kralovali blokaři na podání. V tomto případě Jan Čechlovský a bylo opravdu nač se dívat. Až třetí set bohužel smolně v koncovce nevyšel dle očekávání a tak se muselo rozhodnout až ve čtvrtém setu a jestli ten předchozí Plzeň vyhrála těsně – v poměru 26:24, tak poslední vyhrála Česká lípa poměrně jednoznačně 25:19.

článek napsal : Jakub Šich