Kategorie: Články

Muži II. liga -10.3.2018

Dvě výhry na domácí palubovce

LOKO - Domažlice 3:1 ( 17,-22,12,13) a 3:1 (23,-25,18,26)

Po týdenní pauze jsme druhou březnovou sobotu přivítali v domácím prostředí mužstvo jihočeských Domažlic. S týmem jsme v podzimní části ztratili sice pouhý set, přesto bylo ale potřeba k zápasu přistupovat s notnou dávkou respektu a pokud chceme v závěru pomýšlet na sesazení vedoucí Příbrami, nespoléhat jen na to, že jsou otráveni z cesty přes celé Čechy. Příbram před tímto kolem vedla o 8 bodů a zatím hraje téměř bezchybně.

Začátku zápasu se více méně nedá nic vytknout. Vše fungovalo, jak mělo, a my jsme ve vítězné náladě vešli do druhého setu. Českolipská vítězná nálada však často spočívá v tom, že druhý set polevíme a soupeř nás začne přehrávat. Úspěšně jsme to zvládli potvrdit i tentokrát. Domažlice začali hrát poměrně slušně v poli a my jsme tvořili spoustu chyb z nedbalosti, které vyústily  v prohru druhého setu. Z mdlého výrazu fanoušků a výsledku jsme usoudili, že je potřeba něco změnit a po drobné obměně hráčů v poli naše hra opět začala dávat smysl. K drtivé porážce soupeře ve třetím setu přispěla především nechytatelná plachta blokaře Čechlovského a kvalitní podání nahrávače Beneše. Zápas jsme v podobném duchu dohráli do vítězného konce se stavem 17,-22,12,13.

Úvodní míč druhého zápasu byl podán klasicky ve 14,00 a zápas měl obdobný průběh, bohužel pro nás, i s naší vítěznou náladou po prvním setu. Za stavu 1:1 jsme nastupovali již se značnou skepsí, protože se nám nedařilo ani na podání, a už vůbec na bloku. Soupeř útočil středem poměrně s přehledem bez jakéhokoliv náznaku odporu. Naštěstí jsme zvládli odpovídat po kůlech výborným útokem našeho levorukého mága Beránka a drželi jsme krok až do vítězné třetí sady. Na začátku dalšího setu jsme ale spadli do hluboké krize. Nedařilo se na smeči, na bloku už dávno ne a tentokrát jsme ani nezvládli lehce podat. Z deprese a hluboké bodové ztráty nás vytáhlo až několik senzačních zákroků libera Žirovnického, které nás postavily na nohy, a s pomocí torza ranního publika jsme se opět dostali do hry. Ve vypjatém konci jsme se tahali o každý balon, kdy poslední skončil vítězně po tečích soupeře na bloku a my jsme si mohli zapsat 6 bodů. Celkově zápas dopadl následovně: 23,-25,18,26.

Na vedoucí Příbram tímto ztrácíme však stále 8 bodů, jelikož tým odehrál bezchybně zápas s Karlovarskem. Takže vše nasvědčuje tomu, že se ještě můžeme těšit na parádní souboj v poslední hrací sobotě, kdy mužstvo přivítáme doma.

Sestava: S – Bajer Jan, Beránek Antonín, German Tomáš, Rataj Jakub; B – Šich Jakub, Čechlovský Jan, Basl Filip; U – Melich Tomáš; L – Beneš Ondřej, Žirovnický Petr; N – Beneš Martin, Jindřich Adam.

Autor článku : Jan Čechlovský