Kategorie: Články

Muži II. liga - 27.1.2018

Z Karlových Varů jenom bod

Poslední lednovou sobotu se volejbalisté České Lípy vydali na cestu do Karlových Varů, kde se odehrál boj o další body v tabulce, neboť díky incidentu, který se stal v Praze severočechům několik bodů chybí. Už od začátku prvního utkání se tým České Lípy špatně srovnával s tamní halou, která má hodně nízký strop. Přihrávka a hlavně obrana v poli českolipským často bránila v odtrhnutí od soupeře větším bodovým náskokem. Avšak v koncovce prvního setu hosté vedli 23:21. Karlovarští boj nevzdávali a stav dokázali posunout na 25:25. Za tohoto stavu vysvobozuje Českou Lípu střídájící Beránek na servis, který dal dvě esa a první sadu ukončil. Ani druhý set se nedařilo tým Karlových Varů ubránit a to zejména jejich smečaře na kůlu. Bylo to velké trápení, které bylo doprovázeno školáckými chybami i těch nejzkušenějších hráčů Lokomotivy. Za stavu 14:12 pro Vary ale přichází na servis smečař German a čtyřmi esy posouvá tým České Lípy do druhého techníckého oddechového času. Tato skutečnost všechny hráče nakopla a i druhý set získávají hosté.
Za stavu 0:2 pro Lokomotivu se ale ze zápasu stává noční můra. Obrana v poli i na síti se čím dál víc vymykala kontrole a útočníci domácích si z hostů dělali otloukánky. Bohužel pro Lípu se neopakovaly situace jako v předchozích sadách- pomoc dobrým servisem nebo eso. V důležitých chvílích se spíš více nabalovaly velmi nevynucené chyby, díky kterým i poslední zkrácenou sadu Českolipští prohrávají poměrem 15:12.

Karlovarsko B – Česká Lípa 3:2 (-25, -20, 17, 21, 12)

Druhý zápas zápas hráči České Lípy opět nezačali podle představ. Hned od začátku se soupeř ze západu Čech ujímá vedení jen díky stále se opakujícím chybám na servisu. 8:6 – čtyři zkažená podání hostů. Ani chyby v poli a v mezihře Českolipští nevytěsnili. Tlak to byl zejména na mladého, začínajícího nahravače Beneše, který nepřesnou a rozpačitou volbou nahrávek ztěžoval svým spoluhráčům razantněji útočit. S útokem ze strany hostů si západočeši velice snadně poradili a přesnými bodovkami získávali další body a větší a větší vedení v průběhu všech setů druhého utkání. V závěru se tým Lokomotivy snažil zamíchat se sestavou přesunem blokaře Šicha na post univerzálního hráče. Tomu se sice dařilo ale ani to nestačilo na vítězství ve třetím setu a utkání vyhrává Karlovarsko.

Karlovarsko B – Česká Lípa 3:0 (16, 19, 20)

Poprvé tuto sezonu se týmu Lokomotiva Česká Lípa nepodařilo přivést ani jednu výhru z obou utkání. Dá se tedy hovořit o velice nezdařilém a neuspokojivém výsledku tohoto kola II. Ligy. Samozřejmostí je i velká nespokojenost na straně jednotlivců a také na straně distancovaného trenéra Javůrka. Není však třeba ztrácet naděje. V tabulce má Česká Lípa upevněnou druhou pozici a proti dalším silným soupeřům, kteří by tuto pozici mohli ohrozit, předvedou zaručeně lepší výkon.

autor článku : Tonda Beránek