Kategorie: Články

Žáci - Český pohár - první finalové kolo

První finalové kolo Českého poháru se hrálo v České Lípě

Lokomotiva Česká Lípa třetí i s marodkou

Český pohár starších žáků se spojil do celostátních skupin a Loko Česká Lípa se svými výsledky kvalifikovala do první ligy, kterou také pořádala v tělocvičnách ZŠ Lada poslední lednový víkend. Hrajeme tady o čelní příčky v rámci soutěží ČP, ale do prvního turnaje jsme vstoupili oslabení o nemocného kapitána Tadeáše Krče.

Loko Č.Lípa – SKV Kolín 2:0 (15,23) Proti Kolínu jsme nehráli moc dobře, ale soupeř byl tentokrát také oslabený dokonce o dva hráče základní sestavy a tak jsme utkání s přehledem uhráli i když koncovka druhé sady byla vyrovnaná.

Loko Č.Lípa – VK Ostrava. 2:0 (23, 25) Ostrava disponuje vysokými hráči a trápila i ostatní favority turnaje a sehrála s námi vyrovnaný zápas. Ani v tomto utkání nepodal náš tým optimální výkon, ale větším přehledem a lepším podáním a menším počtem chyb v koncovce zápas kluci uhráli i když odvraceli dva setboly.

Loko Č.Lípa – VK TJ Lanškroun 1:2 (-22,17,-10) Lanškroun vyhrál východní skupinu ČP a disponuje několika reprezentanty. V prvním setu jsme zpočátku vedli, poté soupeř vývoj otočil a v té chvíli se nám zranil Jirka Pazour, náš klíčový hráč a také hráč repre výběru a musel střídat. Než se s tím kluci vyrovnali, soupeř nám odskočil a set v poklidu uhrál. Ve druhé sadě jsme vsadili na risk na podání a velkou bojovnost. Lanškroun znejistěl a začal dělat chyby. V tie-breaku jsme bohužel na podání polevili a soupeř se naopak vrátil ke své přesné a důrazné hře a zkrácenou sadu uhrál pro své barvy. Přesto naši hráči zaslouží absolutorium za svůj výkon.

Loko Č.Lípa – TJ Nový Jičín 2:0 (19,19) Utkání s druhým týmem moravské skupiny jsme zvládli výbornou hrou. Jirka Pazour se mírně zotavil a po ošetření byl schopen pomoci týmu v koncovkách setů. Do začátku sad ale naskočil hráč z lavičky, Dominik Hoza a ukazuje se, že i přes málo zkušeností je schopen se v týmu uplatnit. Lépe sice začal soupeř a vedl již 2:7, ale pak naši hráči zabrali a vývoj setu od základu otočili. Druhý set byl také pod kontrolou. Výborně zahrál Dominik Matoušek, který od tohoto utkání hrál skvěle po zbytek turnaje.

Loko Č.Lípa – VSK Zlín 2:0 (26,18) Ačkoli měl Zlín složen družstvo z menších hráčů a v celém turnaji nezískal ani set, přesto dokázal v první sadě zlobit. Dělali jsme dost chyb a v první sadě jsme proměnili až čtvrtý setbol. Druhá sada byla již z naší strany výrazně lepší a soupeře jsme přehráli pestřejší hrou. Po sobotě jsme tak měli 13 bodů a byli na druhém místě tabulky.

Loko Č.Lípa – VK Dukla Liberec 0:2 (-21,-16) Vsadili jsme v tomto utkání na risk na podání a taktika nám dlouho vycházela. Až do stavu 18:18 jsme byli vždy o bod či dva napřed, ale pak Dukla zpřesnila přihrávku a prosadila se v útoku středem. Druhá sada již byla Dukla lepší ve většině činností. Jirku Pazoura jsme v tomto utkání raději pošetřili, přesto jsme dokázali s Duklou sehrát důstojné utkání a nepovolili jí pustit do hry lavičku.

Loko Č.Lípa – VK Příbram 2:1 (-19,24,11) Nezačali jsme dobře, hned první podávající hráč Příbrami nás dokázal dostat pod tlak a soupeř šel do tříbodového vedení. Dokázali jsme sice několikrát snížit, ale vzápětí jsme chybami soupeři umožnili zvětšit náskok. Druhá sada se vyvíjela velmi podobně. Až zcela v koncovce jsme dokázali srovnat a následně na podání a díky dobré a bojovné obraně uhrát set a dostat se před Příbram. V tie-breaku jsme již hráli lépe a dokázali vyhrát utkání. Na body i sety jsme se srovnali s Lanškrounem, ale na poměr bodů ze všech zápasů jsme zůstali na celkovém třetím místě pořadí v turnaji. Ač jsme třetí, tak v naší situaci s nemocnými a zraněnými oporami je pro nás toto umístění v podstatě vítězstvím. Prokázalo se, že náš tým není jen základní sestava, ale máme i kvalitní lavičku, ve hře se objevily nové tváře (Dominik Hoza), ale tahouny týmu byli oba smečaři jak Dominik Matoušek, tak i Vojta Bígl. Absolutorium za výkon si ale zaslouží všichni. O tento úspěch českolipského volejbalu se zasloužila sestava: kapitán Adam Ritschel, Vojtěch Bígl, Kryštof Hluchý, Ondřej Hulínský, Jiří Pazour, Tadeáš Kysela, Dominik Matoušek, Dominik Hoza, pod vedením trenérů Jaroslava Linharta a Jiřího Skřivana.