Kategorie: Články

Žáci Loko Česká Lípa bronzoví v kvalifikaci ČP!!

Již od léta se připravuje společně družstvo žáků Lokomotivy Česká Lípa, do kterého se zapojili i čtyři odchovanci Sokola Mnichovo Hradiště.

Pod vedením trenérů Jaroslava Linharta a Jiřího Skřivana tito mladí nadějní hráči absolvovali společně letní přípravu i přípravné turnaje. V prvním turnaji KP před dvěma týdny podlehli naši hráči ve vyrovnaném utkání pouze VK Dukla Liberec 1:2 a 13:15 v tie-breaku a tak byl netrpělivě očekáván ostrý start sezóny v celoroční soutěží, tedy Českém poháru starších žáků.

V sobotu 7.10.2017 náš tým dorazil do Hradce Králové a zúčastnil se testování hráčů pro republikové výběry a to s velmi solidními výsledky. Poté jsme nastoupili k prvnímu utkání. Soupeřem měl být papírově nejslabší účastník naší skupiny Orion Praha B. S tímto soupeřem jsme hladce zvítězili 2:0 (6,15) a podobně snadno jsme zdolali i VK Jirkov 2:0 (8,14), když v obou zápasech si zahráli všichni hráči kádru a mohli jsme vyzkoušet různé kombinace sestavy. Cílem sobotních bojů bylo ovšem vyhrát základní skupinu a zde nám v cestě stál ještě tým VK Jihostroj České Budějovice, který v minulé sezóně skončil v ČP o jednu příčku výš než naše družstvo. Očekávali jsme tedy vyrovnaný boj a stejně tak soupeř, působil velmi sebevědomě.

171012_01

V úvodu první sady se skutečně zdálo, že bude soupeř držet krok, když hráči Jihostroje poměrně dobře přihrávali a přesně útočili. Přesto jsme již brzy měli dvoubodový náskok, který jsme si udržovali. Ve střední části setu naši hráči několikrát dobře ubránili středem a soupeř také chyboval a tak jsme do koncovky šli s pětibodovým vedením, které jsme si pohlídali. Ve druhé sadě, pak náš tým na soupeře nastoupil od začátku s bezchybnou hrou, kdy se dařilo vše. Podáním jsme rozložili přihrávku soupeře, Jihostroj se téměř nedostal ke své hře středem a na kůlech jsme jeho pokusy zastavovali blokem. Co přesto prošlo, zpracovali naši polaři a nahrávač Kysela připravoval svým spoluhráčům bodové pozice, které naši smečaři důrazně proměňovali. Nejvíce bodujícím hráčem byl kapitán Krč a smečař Bígl, ale celkově to byl jednoznačně perfektní týmový výkon. Výsledkem byla naše výhra v poměru 2:0 po setech 25:19 a 25:10 a přesvědčivý postup mezi šest nejlepších družstev. Tím skončil náš sobotní program a mohli jsme relaxovat a připravovat se na další soupeře.

Prvním byl v neděli ráno tým SKV Kolín, který se netajil ambicemi na celkové vítězství. Přesto jsme šli do tohoto zápasu optimisticky a věřili, že naši hráči zopakují dobrou hru ze sobotního závěrečného zápasu. Úvod duelu byl slibný, šli jsme do vedení 6:4 a 13:10, ale při podání kolínského smečaře jsme měli několikrát výpadek na přihrávce a soupeř se dostal pětibodového vedení. Těsně před koncovkou jsme sice dokázali stáhnout na rozdíl dvou bodů, ale Kolín si obratem vzal šňůrou pětibodový náskok zpět a v koncovce si ho pohlídal. Vstup do druhého setu byl z naši strany velmi špatný, soupeř vedl 4:1, 7:2 a ani oddechové časy ani střídání náš tým nenastartovalo k obratu. Přes veškerou snahu jsme Kolínu podlehli 0:2 (-20,-15) a soupeř si zajistil postup do finále. My jsme se museli pokusit probojovat se alespoň do utkání o třetí místo.

V cestě nám stál tradiční soupeř VK Příbram. Naši hráči šli do tohoto utkání motivovaní a plně soustředění a od prvního hvizdu rozhodčího ukazovali, že jsou to oni, kdo bude určovat rytmus hry. Soustředěně podávali a výborně bránili jak na síti, tak i v poli. Naši ofenzivu táhli oba blokaři, Hulínský i Ritschel a z kůlu pak zakončovali přesně Bígl i Pazour. Opět nám fungovala skvěle souhra týmu a i střídající hráči Hluchý a Matoušek přispěli body z podání i hrou v poli k přesvědčivé výhře 2:0, kdy v obou setech dokázala Příbram uhrát shodně jen 16 bodů. Poté jsme sledovali část finále ve kterém si Dukla Liberec poradila 2:0 s Kolínem po vyrovnané bitvě.

V našem posledním zápase jsme nastoupili proti domácí Slávii Hradec Králové v boji o třetí příčku v turnaji. Přestože na našem týmu již byla znát únava z předchozích utkání, dokázali kluci vybojovat uspěšně i tuto poslední bitvu. Soupeř měl hru postavenou pouze na dvou vyšších hráčích, ale škodil nám hlavně přesným podáním, kdy se nám nedařilo často přesně přihrát. V prvním setu jsme sice v úvodu vedli až o tři body, ale poté vinou našich nevynucených chyb jsme naopak pustili do čtyřbodového vedení soupeře. Domácí v této části setu doslova kouzlili v poli a dlouhé výměny tak končila netrpělivost našich hráčů. V koncovce jsme dokázali vyrovnat na 23:23, ale zkaženým podáním věnovali setbol soupeři. Podařilo se nám ho ale odvrátit důrazným útokem a poté se soupeřův nejlepší hráč zalekl našeho bloku a vyhodil útok daleko do autu. Setbol jsme pak proměnili po chyceném míči v poli a po důrazném útoku našeho smečaře.

Přesto jsme se nepoučili a ve druhé sadě kazili podání i útoky a domácí se dostali do vedení dokonce 19:12 a 20:14! Když už jsme přestávali věřit v obrat, dokázal střídající Dominik Matoušek podáním rozhodit přihrávku domácích a šňůrou bodů s přispěním zbytku týmu srovnat na 20:20 a při podání Adama Ritschela jsme obrat dokonali. V útoku dotáhl set na síti Jirka Pazour, ale pochvalu za obrat zaslouží celý tým v čele s „Matym“. Po výhře 2:0 (24,22) nad Slávií Hradec Králové tak náš tým splnil výkonnostní cíl umístit se do čtvrtého místa a lehce ho i překročil a zajistil si tak do tabulky přísun prvních důležitých bodů. Z pohledu trenérů nám sice k dokonalému výkonu ještě chybí dost, ale za předvedenou hru si kluci zaslouží více než pochvalu.

O tento úspěch českolipského volejbalu se zasloužila sestava: kapitán Tadeáš Krč, Vojtěch Bígl, Kryštof Hluchý, Dominik Hoza, Ondřej Hulínský, Jiří Pazour, Tadeáš Kysela, Dominik Matoušek, Adam Ritschel pod vedením trenérů Jaroslava Linharta, Jiřího Skřivana a vedoucího družstva Josefa Vlasáka.

Zpracoval trenér týmu Jiří Skřivan

Sdílej

print Formát pro tisk